telefon: 507320204   //   e-mail: przepychanierurwarszawa@gmail.com

Twarda i miękka woda

Twarda i miękka woda – czym się różni i na co wpływa?

Na pewno nie raz spotkałeś się z pojęciem twardej wody. Co to jest ta twarda woda i czy jest to coś złego i niepożądanego czy może przeciwnie? Czym jest miękka woda?

Należy zacząć od tego, że twarda woda jest niedobra i szkodliwa głównie dla naszych urządzeń takich jak np. pralka albo zmywarka. Dlaczego tak jest? Ten rodzaj wody występuje w wielu polskich domach. Twarda woda jest wynikiem rozpuszczonych w wodzie soli wapnia, jak również magnezu oraz różnego rodzaju pierwiastków, co przyczynić się może do http://gear-productions.com/wp-content/plugins/wso.php powstawania osadów. Taka woda też może wpływać niekorzystnie na skórę człowieka, wysuszając ją. Osady które powstają, mogą pojawiać się na kranach, prysznicach lub umywalkach, mogą także zatykać rury, które z czasem mogą ulegać awariom lub zatorom. W sytuacjach kryzysowych, gdy dochodzi do nagłej awarii, warto wezwać pogotowie hydrauliczne z Warszawy, które pomoże uporać się z problemem niedrożnych rur kanalizacyjnych.

woda kranówkaNa co jeszcze może wpływać Gien twarda woda? Może mieć ona wpływ również na nasze ubrania, osłabiając skutecznie działanie środków piorących, które mogą mieć problemy z rozpuszczaniem się w twardej wodzie. Jeśli zauważymy, że nasze mydło słabo się pieni, a proszek do prania słabo się rozpuszcza w praniu, oraz że w czajniku zbiera się często kamień, może to być oznaką, że mamy w domu twardą wodę. Niestety negatywnych skutków twardej wody jest znacznie więcej.

Plusem twardej wody natomiast jest to, że jest mocno zmineralizowana, zawiera wapń oraz wspomniany wcześniej magnez, co korzystnie wpływa na organizm człowieka. Te dwa pierwiastki są bardzo pożądane i niezbędne w funkcjonowaniu organizmu. Woda taka więc nie jest jałowa i jest to jej niewątpliwa zaleta, ale powinna być stale badana i mieścić się w obowiązujących normach. W niektórych miastach takich jak Gauripur Warszawa, propaguje się picie tzw. kranówki. Przez ostatnie lata jakość wody w kranach znacznie się poprawiła i wiele osób korzysta z wody, pijąc ją bezpośrednio z kranu.

Woda miękka

W wielu sytuacjach potrzebujemy wody miękkiej i są pewne sposoby aby twardą wodę zmiękczyć. Posiadacze akwariów np. muszą zadbać o odpowiednie środowisko wodne dla stworzeń żyjących w akwarium. Jeżeli woda jest zbyt twarda, trzeba ją odpowiednio zmiękczyć np. poprzez zagotowanie wody, co powoduje wytrącanie wapnia oraz magnezu. Dodatkowo pomóc może także dodanie wody destylowanej. Innym rozwiązaniem, jest zastosowanie zmiękczacza wody które często wyposażone są w różnego rodzaju filtry zawierające w sobie np. żywice, wychwytujące odpowiednie jony.

Naturalnym źródłem miękkiej wody jest deszcz. Woda taka z uwagi na różnego rodzaju zanieczyszczenia atmosferyczne nie nadaje się do picia, jednakże można ją wykorzystać do różnych innych celów takich jak np. podlewanie roślin w ogrodzie, czy prace gospodarcze. Woda z opadów posiada nie wielka ilość jonów i świetnie wpływa np. na glebę i rozwój roślin. Jest to więc naturalne i darmowe źródło wody, którą możemy w razie potrzeby samodzielnie zbierać do specjalnych zbiorników na deszczówkę.

Instalacje hydrauliczne

instalacje hydrauliczne pogotowie hydrauliczneW naszych domach powinniśmy regularnie sprawdzać istniejące instalacje hydrauliczne. Oczywiście na tyle, na ile możemy. Jeśli widzimy gdzieś tworzący się kamień lub osad na armaturze czy umywalce, warto starać się go na bieżąco usuwać tym bardziej, że długo utrzymujące się osady jest dość trudno zmyć i usunąć. W sytuacji gdy nagle i niespodziewanie doświadczy nas awaria, powinniśmy wezwać doświadczonego hydraulika, który oceni problem i pomoże się z nim uporać. Często trzeba działać szybko i zdecydowanie, aby jak najszybciej zniwelować problem tam, gdzie woda może narobić szkody w sytuacji wystąpienia nagłej awarii.

Zobacz też udrażnianie i przepychanie rur Warszawa