telefon: 507320204   //   e-mail: przepychanierurwarszawa@gmail.com

Nagłe awarie hydrauliczne i kanalizacyjne

Dobrze wykonana instalacja kanalizacyjna powinna posłużyć na długo. Nie powinniśmy odczuwać w związku z tym żadnych problemów, jednakże niestety czasem zdarzają się różnego rodzaju nieprzewidziane awarie, wówczas musimy szybko interweniować aby jak najszybciej doprowadzić do naprawy instalacji.

AWARIE HYDRAULICZNE I KANALIZACYJNEPrzyczyn awarii może być wiele. W starszym budownictwie kanalizacja może być już mocno zużyta i może to prowadzić do problemów takich np. nieszczelności, które mogą prowadzić do przenikania ścieków do gruntów. Oprócz nieszczelności , częsta przyczyną problemów hydraulicznych są skorodowane rury, które ulegają zniszczeniu albo pęknięciu, przez co powodują blokady w linii i ograniczają swobodny przepływ wody.

Kolejną przyczynę problemów z http://clubdes2vallees.fr/photo-club/rd2v-2015/_igp2856 rurami kanalizacyjnymi mogą stanowić korzenie krzewów lub drzew. Rosną one w głąb instalacji kanalizacyjnej  powodując zatory i uszkadzając rury. W tym przypadku swobodny przepływ wody także może zostać znacząco obniżony. W trudno dostępnych miejscach, czasem ciężko jest ocenić stan rur i sprawdzić przyczynę awarii, dlatego http://marmolejo.org/?sryvparawi=conocer-gente-de-cartama&b0e=6a pogotowie kanalizacyjne stosuje w wielu takich przypadkach specjalne badanie kamerą inspekcyjną, pozwalającą zajrzeć w niedostępne dla oka miejsca. Po przeprowadzeniu dokładnego badania i monitoringu instalacji, ekipa pogotowia kanalizacyjnego może podjąć odpowiednie działania w celu wyeliminowania problemu i usunięcia powstałej awarii.

Innym problemem powodującym awarię, mogą być pęknięte albo wybrzuszone rury. Wybrzuszenia powstają wówczas gdy pewna część rury zatonęła w związku z warunkami gruntowymi albo glebowymi i tworzy się wówczas dolina, która gromadzi odpady oraz gruz. Pęknięcia rur natomiast spowodowane mogą być takimi czynnikami jak przesunięcia gleby, zamarznięty grunt albo osiadanie.

Nowoczesne metody udrażniania rur

udrażnianie rur sprężyną

Należy pamiętać, że w raz z upływem czasu stan rur będzie się zmieniał. Jeżeli stan będzie się pogarszał, powinniśmy możliwie jak najszybciej interweniować i wzywać fachowców. Warto stale monitorować jeśli to tylko możliwe, stan instalacji hydraulicznej i kanalizacyjnej. Jeżeli rury nadają się jeszcze do dalszego użytku, nie mają objawów korozji, nie są popękane ale stworzył się zator blokujący lub utrudniający swobodny przepływ, to wykonuje się wówczas udrażnianie rur.  Jeżeli poszukujesz doświadczonych fachowców wykonujących takie usługi jak udrażnianie rur Warszawa i okolice, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Bardzo często stosuje się dwie główne metody związane z udrażnianiem rury. Pierwsza metoda mechaniczna polega na zastosowaniu spirali elektrycznej, która z dużym powodzeniem przepycha mechanicznie zalegające w rurach zatory. Inną metodą jest udrażnianie rury z zastosowaniem specjalistycznej maszyny, która z pomocą silnego strumienia wody, wypłukuje nieczystości i zalegające w rurach resztki.  Jest to metoda nazywana Wuko. Oprócz wypłukania zalegających w rurach osadów i nieczystości, http://vanintothewild.fr/traversee-alpes-a-velo-duo/15871539_1840922082856647_4725621719808973317_n?share=google-plus-1 metoda Wuko może posłużyć także do wykrywania nieszczelności rur. Metoda ciśnieniowa jest przyjazna dla środowiska i bardzo skuteczna. Woda mimo tego, że wydobywa się pod wysokim ciśnieniem, nie zawsze jednak jest w stanie usunąć zator. Jeśli jest on naprawdę poważny, można zastosować metodę mechaniczną.

Kiedy wezwać pogotowie hydrauliczne

Przepychanie rur WarszawaNiestety, często w przypadku np. odpływów w zlewach, wannach lub umywalkach, oprócz samej wody przedostają się do rur także różnego inne elementy takie jak np. włosy, resztki jedzenia, fusy od kawy, czasem także kawałki różnych folii czy papieru.  Wszystko to z czasem może doprowadzić do problemów związanych z zatorem w rurach. Ponieważ istnieje na rynku wiele preparatów chemicznych pod różnymi postaciami np. żelu lub granulek, często staramy się w sytuacji zatoru, udrożnić rurę samodzielnie. Takie działania przynoszą czasem jednak tylko chwilowa poprawę, a czasem mogą nawet szkodzić. 

Jeżeli zależy nam na skutecznym i profesjonalnym udrożnieniu rur, należy wezwać do tego zadania fachowców. Pogotowie hydrauliczne najczęściej posiada niezbędny sprzęt oraz oczywiście wiedzę i doświadczenie pozwalające skutecznie rozwiązać problem. Pogotowie hydrauliczne Przepychanierurwarszawa.pl działa na terenie Warszawy oraz okolic i zapewnia szybki dojazd do klienta.