telefon: 507320204   //   e-mail: przepychanierurwarszawa@gmail.com

Jak wyczyścić słuchawkę prysznica

prysznicJeżeli stale korzystając z prysznica i słuchawki prysznicowej zaczynasz zauważać, że zaczyna ona nieprawidłowo funkcjonować, woda zaczyna lecieć z mniejszym ciśnieniem lub w dziwny sposób, gdy np. strugi wody wylatują na boki zamiast do przodu, to często oznaka tego, że głowica prysznica zaczyna nieprawidłowo funkcjonować. Najczęściej jest to związane z zatkaniem odpływów prysznicowych w głowicy, związane z osadami wapiennymi i kamieniem, który się tam tworzy i blokuje wylot.

Czyszczenie głowicy prysznica, warto wykonywać dość regularnie aby uniknąć takich sytuacji w której dochodzi do zatykania się wylotów i zmniejszenie efektywności jej działania, a także namnażanie się w głowicy bakterii, na które się narażamy podczas polewania wodą z prysznica.

Poznaj wskazówki dotyczące czyszczenia słuchawki prysznicowej i utrzymywania jej w dobrym stanie i kondycji.

http://tristenmusic.com/mejs.catalan 1. Tradycyjne metody domowe.

Najprostszym chyba sposobem i mimo wszystko nadal stosowanym przez użytkowników, jest użycie szczoteczki do zębów albo wykałaczki. To taka prosta i dość archaiczna metoda lecz bardzo powierzchowna i nie zawsze skuteczna. Kamień bowiem może zalegać znacznie głębiej i powierzchowne ogólne czyszczenie szczoteczką, czy próba przetkania wykałaczką może nie zdać egzaminu i nie wiele pomóc.

Prawdopodobnie należałoby zdjąć głowicę prysznicową, aby dostać się do środka i móc swobodnie przeczyścić cały przepływ w głowicy. Jeżeli nie chcesz tego robić samodzielnie, zawsze możesz skorzystać z usługi doświadczonego pogotowia hydraulicznego, które wykonuje cały szereg różnego rodzaju usług hydraulicznych w tym także udrażnianie rur Warszawa i okolice, czyszczenie i udrażnianie kanalizacji, czyszczenie pionów, instalacje sanitarne i wiele innych.

Możesz skontaktować się z hydraulikiem i opisać mu problem, dowiesz się wówczas czy będzie Ci w stanie szybko i skutecznie pomóc.

cherche une femme sur saint-james 2. Namaczanie głowicy.

Soda oczyszczonaJeżeli nie myłeś nigdy wcześniej słuchawki i głowicy prysznicowej lub robiłeś to już dość dawno, zapewne zauważasz pogorszenie się jej funkcjonowania, głównie poprzez zmniejszenie ciśnienia wody i nieprawidłowe działanie. Niektóre wyloty nie wypuszczają wody w ogóle, inne nie tak jak powinny. Można zauważyć także tworzące się osady wapnia na głowicy.

Dość skutecznymi i polecanym sposobem na usuniecie osadów wapiennych i oczyszczenie głowicy, jest jej zanurzenie i namoczenie w occie spirytusowym na kilka godzin. Sposób ten jest naturalny bez używania chemicznych środków. Po namoczeniu możesz spróbować resztę pozostałości osadów usunąć delikatnie szczoteczką do zębów lub gąbką.

Zamiast octu można także zastosować kwasek cytrynowy rozpuszczony w wodzie. Tutaj podobnie jak w przypadku octu, należy włożyć słuchawkę do takiego roztworu na kilka godzin.

Pomyślność tej metody zależy też jednak od stopnia zatkania głowicy, jak duża ilość osadów i jak głęboko była obecna w głowicy prysznica, oraz tego czy oprócz zatkania samej głowicy, pozostałe elementy słuchawki nie są gdzieś jeszcze zatkane.

Usuwanie osadów mineralnych ze słuchawki prysznicowej powiązanych najczęściej z tzw. twardą wodą, możemy także wykonać z pomocą przygotowanej samodzielnie mieszanki, utworzonej z połączenia sody oczyszczonej z wodą oraz octem. Taką mieszanką możemy posmarować elementy, na których widzimy osady wapienne i pozostawić ją na co najmniej godzinę lub dwie. Potem przeczyścić szmatką lub gąbką ostrożnie aby nie porysować delikatnych elementów słuchawki.

>> Nagła awaria hydrauliczna? Zadzwoń po skuteczne pogotowie hydrauliczne Warszawa.

http://lun-deux.fr/tag/paysan/page/.git/HEAD 3. Czyszczenie filtra.

Gdy przeczyszczenie samego wylotu głowicy nie daje jeszcze zadowalających rezultatów, warto sprawdzić dokładnie także sitko filtrujące, w które wyposażona może być Twoja słuchawka prysznicowa. Sprawdź instrukcję dołączoną do słuchawki którą zakupiłeś. Zobacz, czy dołączony był do niej filtr i jak go prawidłowo wyjąć.

Filtr może znajdować się na połączeniu słuchawki z wężem prysznicowym. Służy on temu aby drobne zanieczyszczenia, kawałki osadów itp. nie przedostawały się wyżej i nie zatykały głowicy. Zanieczyszczone sitko może jednak stanowić przyczyną spadku wydajności prysznica i osłabienie ciśnienia wody.

Możesz sprawdzić także stan uszczelki, który znajduje się na końcu węża. Zużyta uszczelka także może powodować problemy. Cieknąca woda na wężu zmniejsza ciśnienie wody wylatującej ze słuchawki prysznicowej.

KranPrzy okazji jeśli mówimy o filtrze, warto także sprawdzić go w pozostałych kranach. Wiele nowoczesnych kranów wyposażonych jest w tzw. perlator, czyli taką nakręcaną, gwintowaną końcówkę na wylocie wody na kranie, która napowietrza wodę. Perlator zakładany jest w celu oszczędzania wody.

Perlator również często posiada sitko filtrujące, które także może się zatykać. Tam także mogą tworzyć się osady które powodują uszkodzenie się perlatora i problemy w wylocie wody.

 

4. Demontaż głowicy.

Jeżeli zdecydujesz się na na demontaż głowicy prysznicowej, na pewno będziesz mógł znacznie lepiej dostać się między części armatury, aby wszystko oczyścić. To najbardziej inwazyjna metoda. Jeżeli nie jesteś pewny jak rozebrać i potem na nowo złożyć słuchawkę prysznicową, nie podejmuj się takiego zadania. Wezwij hydraulika aby pomógł Ci rozwiązać problem.

Jeżeli jednak zdecydowałeś się zrobić to samodzielnie, masz instrukcję przed sobą lub już to kiedyś robiłeś i wiesz doskonale jak się do tego zabrać, możesz spróbować zdemontować poszczególne elementy głowicy i każde dogłębnie oczyścić z osadów.

Dobrze wyczyszczona głowica prysznicowa nie tylko ładnie wygląda i jest odświeżona wizualnie ale także poprawnie funkcjonuje tak jak byłaby nowa. Możemy znów cieszyć się niczym nie zmąconymi kąpielami i natryskami.

Pamiętajmy aby starać się rozwiązywać tego typu problemy z użyciem naturalnych i ekologicznych środków i nie używać środków chemicznych. Są to często różnego rodzaju żrące substancje, które nie tylko mogą szkodzić nam i środowisku ale także czyszczonym elementom, gdyż są nazbyt inwazyjne i silne.