telefon: 507320204   //   e-mail: przepychanierurwarszawa@gmail.com

Dlaczego rury pękają?

dlaczego rury pękają? W przeciągu wielu ostatnich lat, technologia związana z wytwarzaniem rur i stosowanymi materiałami, poszła znacząco do przodu. Obecnie nowe technologie pozwalają produkować rury kanalizacyjne z http://diy-leds.fr/stylec.php polipropylenu PP lub znanego PCV, czyli polichlorku winylu i różnych jego odmian. W większości przypadków rury z polipropylenu są odporne w codziennym zastosowaniu zarówno na wysokie temperatury jak i chemikalia. Świetnie nadają się do stosowania w domach i budynkach wielorodzinnych.

Zanim zaczęto stosować na masową skalę wytwarzanie rur z tworzyw sztucznych, podstawowym materiałem z którego były one wytwarzane było żeliwo. Stosowano je masowo w systemach kanalizacji miejskiej. Obecnie odchodzi się od stosowania tego materiału, chociaż jest on jeszcze używany sporadycznie w budownictwie np. w odpływach lub instalacjach zewnętrznych.

Zobacz koniecznie ⇨ Udrażnianie rur Warszawa

Mimo zmian i udoskonalenia technologii oraz stosowanych materiałów, nadal występują problemy i awarie i niestety nie da się tego uniknąć. Konieczne jest udrażnianie rur i przepychanie rur różnorakimi środkami i metodami, a także inne hydrauliczne interwencje doświadczonych specjalistów hydraulików, którzy zmagali się w swej karierze z różnorakimi awariami i problemami natury http://vanintothewild.fr/traversee-alpes-a-velo-duo/15940658_1840943629521159_980841899279595760_n/feed hydraulicznej i kanalizacyjnej.

Niestety nie uchronimy się także przed pękaniem rur. Żadne rury nie są niezniszczalne i dlatego właśnie jako pogotowie hydrauliczne i kanalizacyjne Warszawa świadczone przez nas usługi są czasami potrzebne do rozwiązywania problemów, takich jak pęknięcia rur.

Jakie są przyczyny pękania rur ?

  1. Morlanwelz-Mariemont Wiek rur i ich stałe zużycie. Długie lata użytkowania rur, może z czasem odbijać się na ich zużyciu i eksploatacji. W zasadzie jest to normalna sytuacja, bo w codziennym użytkowaniu zużywają się każde materiały które w jakiś sposób pracują. W rurach żeliwnych stopniowo mogą pojawiać się pęknięcia lub nieszczelności np. na łączeniach rur. Pęknięte rury są przyczynami awarii, wymagają szybkiej interwencji odpowiednich służb lub specjalistów, którzy dokonają wymiany uszkodzonego odcinka rury.
  2. Niewłaściwa konserwacja rur. Nieodpowiednia i zła konserwacja rur, może powodować szybsze ich starzenie się i zużywanie, a w efekcie doprowadzić do szybszej awarii związanej z pęknięciem rury. Dlatego tak istotne i ważne jest regularne sprawdzanie stanu rur i ich stała konserwacja. W sytuacji, w której specjalista wykryje potencjalne zagrożenie związane z możliwym uszkodzeniem rury, może je zniwelować, poprzez wymianę złego odcinka, tym samym zapobiegając wystąpieniu awarii.
  3. Zbyt wysokie ciśnienie wody w rurach. Kiedy przez rury doprowadzona jest woda pod zbyt wysokim ciśnieniem, może to także stanowić realne zagrożenie dla poprawnego funkcjonowania i szczelności rur. Przeważnie najbardziej w takiej sytuacji cierpią wszelkie połączenia rur ze sobą.
  4. Materiał z którego wykonane są rury. Jak już wspomniałem powyżej, rury zwłaszcza te, które wykonane były przed 1980 rokiem, były tworzone z żeliwa. Generalnie jest to dosyć trwały i wytrzymały materiał, jednak nie jest odporny na upływający czas i z biegiem lat stawać się może kruche i podatne na pęknięcia.

Metody usuwania awarii

Innymi problemami zagrażającymi prawidłowemu działaniu rur, mogą być także np. kwestie związane ze złą instalacją hydrauliczną w domach i poza nimi, narażenie rur na działania silnie żrących substancji chemicznych, zła izolacja.

Podczas sytuacji związanej z naprawą pękniętej rury, możemy spotkać się z dwiema metodami naprawczymi. Pierwsza, to tradycyjna metoda, związana z wykopami, gdy rura przebiega pod ziemią i trzeba się do niej dostać wykopując dół w miejscu w którym wystąpiła awaria rury. Druga mniej znana i rzadziej stosowana metoda, to metoda bezwykopowa, która umożliwia specjalistom dokonanie napraw bez kopania dołu. To tzw. metoda punktowa, nowoczesna metoda z zastosowaniem maty nasączonej żywicą, która odpowiednio dopasowuje się od wewnątrz do ścian uszkodzonej rury kanalizacyjnej, skutecznie ją uszczelniając.