Blog

Wszystkie przedstawione na blogu informacje, stanowią jedynie prywatne opinie autorów bloga i mają one charakter wyłącznie ogólny i informacyjny oraz nie są one jakimikolwiek poradnikami ani nie stanowią żadnych rekomendacji. Autor bloga i publikacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystywanie treści prezentowanych na blogu do prywatnych celów i działań czytelników.
pogotowie hydrauliczne

Dlaczego rury pękają?

Pocatello W przeciągu wielu ostatnich lat, technologia związana z wytwarzaniem rur i stosowanymi materiałami, poszła znacząco do przodu. Obecnie nowe technologie pozwalają produkować rury kanalizacyjne z polipropylenu PP lub znanego PCV, czyli polichlorku winylu i różnych jego odmian. W większości przypadków rury z polipropylenu są odporne w codziennym zastosowaniu zarówno na wysokie temperatury jak i chemikalia. Świetnie nadają się do stosowania w domach i budynkach wielorodzinnych.

Brązowa, brudna woda z kranu

Co zrobić jeśli z kranu leci brązowa woda?

Wągrowiec Wchodzisz do łazienki i właśnie planujesz się umyć. Chcesz wziąć prysznic lub wygodnie poleżeć w wannie, aby zrelaksować się przed kolejnym trudnym dniem. A może po prostu chcesz tylko umyć zęby, odkręcasz kran i… leci z niego brudna, brązowa woda, która skutecznie odstrasza Cię od wykonania zamierzonego planu.

awarie hydrauliczne

Wczesne wykrywanie awarii hydraulicznych

Działające przez wiele lat instalacje, które są regularnie eksploatowane, nie dające niepokojących objawów, to może być cisza przed burzą. Gdy odwiedzi cię rodzina i okaże się do odpływu dostało się masę włosów bo kilka osób myło je dziś rano a, ktoś nawrzucał do WC całe zwoje papieru toaletowego lub ręcznika papierowego, albo w umywalce wsypał ktoś z rana całą górę fusów od kawy, to może być to w pierwszej chwili tylko drobiazgiem, lecz takie drobiazgi z czasem mogą powodować coraz to większe problemy. Mały zator to mały kłopot ale duży zator, jeszcze z wybijającą wodą lub pęknięte rury albo lejąca się woda z odpływu, to duży kłopot i wymaga natychmiastowego działania.

oszczędzanie wody

Jak oszczędzać wodę

Wiele mówi się od dłuższego czasu o oszczędnościach w gospodarstwie domowym. Oszczędzać można na różne sposoby. Może to być zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, mogą to być również oszczędności związane z zakupami żywności lub innych produktów. Oszczędzać także możemy na wodzie. Rachunki za wodę ciepłą i zimną obciążają kieszenie Polaków, warto więc pomyśleć i przeanalizować, jak możemy oszczędzić aby płacić mniejsze rachunki za zużycie wody w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

twarda i miękka woda

Twarda i miękka woda

Na pewno nie raz spotkałeś się z pojęciem twardej wody. Co to jest ta twarda woda i czy jest to coś złego i niepożądanego czy może przeciwnie? Czym jest miękka woda? Należy zacząć od tego, że twarda woda jest niedobra i szkodliwa głównie dla naszych domowych urządzeń takich jak np. pralka albo zmywarka. Dlaczego tak jest? Ten rodzaj wody występuje w wielu polskich domach. Twarda woda jest wynikiem rozpuszczonych w wodzie soli wapnia, jak również magnezu oraz różnego rodzaju pierwiastków, co przyczynić się może do powstawania osadów.

instalacje hydrauliczne

Instalacje hydrauliczne kiedyś i dziś

Historia instalacji hydraulicznych sięga nawet ok 3-4 tys. lat p.n.e. Odkryto z tych czasów pierwsze prowizoryczne instalacje na rzece Indus w Indiach. Duży rozwój instalacji hydraulicznych miał miejsce w Egipcie. W ok 2500 roku p.n.e Egicjanie opracowali i budowali już rury miedziane. Jak na tamte czasy była to bardzo zaawansowana technologia, dzięki której można było tworzyć nawet łazienki z systemami nawadniającymi oraz kanalizacje. Takie instalacje hydrauliczne budowano wówczas nawet w grobowcach.

Pogotowie kanalizacyjne warszawa

Jak zadbać o rury i kanalizację

Jak wiadomo, kanalizacja pełni bardzo ważną funkcję, dlatego też trzeba o nią odpowiednio dbać. Rury, tak samo jak inne instalacje, muszą być utrzymane w należytym porządku, aby dobrze funkcjonowały. Ich stan trzeba regularnie kontrolować, ponieważ w razie zlokalizowania problemu można go szybko usunąć, unikając przy tym dalszego pogłębiania problemu i powiększania awarii generującej duże koszty napraw.

Rury żelazne

Nagłe awarie hydrauliczne i kanalizacyjne

Dobrze wykonana instalacja kanalizacyjna powinna posłużyć na długo. Nie powinniśmy odczuwać w związku z tym żadnych problemów, jednakże niestety czasem zdarzają się różnego rodzaju nieprzewidziane awarie, wówczas musimy szybko interweniować aby jak najszybciej doprowadzić do naprawy instalacji.

Hydraulik - Przepychanie rur Warszawa

Hydraulik Warszawa – kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Instalacje hydrauliczne stają się coraz lepsze i coraz bardziej nowoczesne. Stosowane są nowoczesne materiały i rozwiązania techniczne do budowy instalacji hydraulicznych, więc wszystko działa coraz sprawniej. Niestety jak w każdej dziedzinie życia potrafią zdarzyć się nieprzewidziane awarie, które wymagają podjęcia pewnych kroków w celu ich wyeliminowania.

Wuko Warszawa

Udrażnianie kanalizacji metodą Wuko

Czyszczenie kanalizacji jest niezwykle ważne, dlatego też nie można o nim zapomnieć. Niektórym może się wydawać że jest to błahy temat. Jednakże tak nie jest i nie należy go lekceważyć, gdyż może doprowadzić do poważnych skutków. Czyszczenie kanalizacji to przede wszystkim udrażnianie rur, przepychanie rur oraz wiele innych czynności, które zapobiegają powstawaniu różnych skutków ubocznych.

Przepychanie rur Warszawa

Pogotowie hydrauliczne Warszawa

W każdym gospodarstwie zdarzyć się mogą różnego rodzaju awarie lub problemy techniczne z instalacją czy sprzętem technicznym. Awarie oraz problemy dotyczyć także mogą instalacji hydraulicznej, zatem pogotowie hydrauliczne Warszawa jest jak najbardziej potrzebne i przydatne.

Wideo inspekcja kamerą

Inspekcja kanalizacji kamerą

Jak wiadomo, kanalizacja spełnia bardzo ważną rolę, dlatego też musi odpowiednio działać. Rury, które nie znajdują się w zasięgu ręki trudno zbadać, jednakże trzeba to zrobić aby móc wykryć ewentualne uszkodzenie. Jak więc zaradzić temu problemowi? Otóż odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Inspekcja kanalizacji specjalną kamerą inspekcyjną jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Udrażnianie rur Warszawa

Co zrobić gdy zapcha nam się odpływ kanalizacyjny?

Każdy kto posiada rury kanalizacyjne na pewno zastanawiał się co zrobić w przypadku gdy powstanie ich zator. Przedstawimy Państwu w skrócie jak przebiega zgłoszenie i udrożnienie rur. Na naszej stronie o tematyce przepychanie rur Warszawa znajdziecie Państwo bardzo dużo informacji jak przebiega taka usługa. Zapoznanie się z podstawowymi informacjami pomoże w wyselekcjonowaniu odpowiedniego rodzaju usługi do naszych potrzeb.

W ramach Pogotowia Kanalizacyjnego w Warszawie świadczymy usługi związane z przepychanie rur Warszawa, są to usługi takie jak:

  • ciśnieniowe udrażnianie rur WUKO Warszawa samochody do 2m wysokości
  • mechaniczne udrażnianie rur- tam gdzie nie wjedzie samochód z urządzeniem ciśnieniowym tam pomoże maszyna Rothenberger
  • usługi kamerą inspekcyjną- Inspekcja Kamerą Warszawa- Kamera do rur Warszawa
  • awaryjne wypompowywanie wody