telefon: 507320204   //   e-mail: przepychanierurwarszawa@gmail.com

4 proste sposoby na odblokowanie odpływu z zalegających włosów

zatkany odpływ wannyKażdy kto myje głowę w wannie, nad wanną lub brodzikiem, w pewnym momencie doświadczyć może problemu związanego z lugares para solteros medellin zatkanym odpływem, w którym utkwiły zbierające się podczas regularnego mycia głowy – włosy. Cóż, u jednych problem ten występuje rzadziej, u innych osób natomiast częściej lub bardzo często. Niestety wiele osób ma problemy z wypadaniem włosów, które podczas porannego mycia głowy wraz z woda trafiają do odpływu i nie przelatują swobodnie dalej, tylko osadzają się płycej lub głębiej w odpływie.

Problem włosów nie dotyczy jednak tylko ludzi. Jeśli mamy psa, którego kąpiemy w wannie, także możemy spodziewać się, że po takich kąpielach może nazbierać się sporo poskręcanych włosów, które zaczną nam blokować odpływ wody.

Włosy niestety osadzając się w odpływie regularnie, stanową po krótszym lub dłuższym czasie dość skuteczną blokadę dla odpływającej wody i tworzą regularny zator. Splątane, poskręcane stanowią też niezłe siedlisko dla bakterii. Jeżeli obserwujemy zjawisko zalegania wody w brodziku lub wannie i woda popularnie mówiąc „stoi”, może to być właśnie ten problem. Tworzy się naturalny korek, który utrudnia lub uniemożliwia komfortowe użytkowanie wanny lub brodzika.

W sytuacji, gdy nie będziemy szybko reagować i na bieżąco usuwać zatoru, problem może narastać i w skrajnych przypadkach może okazać się konieczne udrażnianie rur przez specjalistę.

Na szczęście istnieją różnego rodzaju sposoby na szybkie pozbycie się włosów i site de rencontre gien udrożnienie odpływu naszej wanny albo brodzika.

Samodzielna walka z włosami w odpływie

Soda oczyszczonaPoniżej przedstawiamy mujeres solteras en san miguel el salvador 4 proste sposoby, które można wykorzystać we własnym domu ( kupione lub wykonane samodzielnie we własnym zakresie ) aby walczyć z zalegającymi i zapychającymi odpływ włosami. Na początek jednak, trzeba koniecznie oczyścić sam korek wanny. Sprawdźmy, czy na nim także nie zalegają włosy lub innego rodzaju zanieczyszczenia, które także mogą blokować prawidłowy odpływ wody.
 1. Wyciąganie włosów drucikiem.
  Jeżeli nie dysponujemy specjalnymi narzędziami, którymi możemy oczyścić rury i odpływy, do wyciągania włosów możemy wykorzystać kawałek zagiętego drutu, nawet z jakiegoś starego wieszaka albo kawałek naciętej wcześniej plastikowej rurki. Wkładamy ją do odpływu, w którym nagromadziły się splatane włosy i wyciągasz je razem z innymi zanieczyszczeniami. Operację tą powtarzasz aż uzyskasz poprawę. Wszystko to należy wykonywać oczywiście w gumowych rękawiczkach, aby unikać bezpośredniego kontaktu z brudem.
  Jeżeli włosy wychodzą na wierzch nad sitko odpływu, możemy spróbować wyciągnąć je ręką.
 2. Wykorzystanie sody oczyszczonej i octu.
  Jeżeli zator nie jest duży i nie ma dużej ilości skłębionych i zatykających włosów, możemy spróbować powalczyć mieszanką sody oczyszczonej i octu. Jest to znana mieszanina, często używana w gospodarstwach domowych, właśnie m.in. w celu usuwania niedużych zatorów.
  Przed przystąpieniem do działania, warto najpierw zalać odpływ gorącą wodą, odczekać chwilę, a następnie wlać sodę oczyszczoną i ocet. Poczekaj pięć minut, a następnie ponownie wlej trochę wrzącej wody do odpływu. Ta metoda powinna sprawdzić się w przypadku nie dużych zatorów. Jeżeli nie pomaga gdyż zator jest zbyt duży, możemy posiłkować się innymi metodami.
 3. Udrażnianie za pomocą przepychaczki gumowej.
  maria me deixa namorar sua filha Gumowa przepychaczka to proste lecz skuteczne narzędzie do domowej walki z różnego rodzaju zatorami. Może także pomóc nam w przypadku zatkanego odpływu włosami. Przykładamy przepychaczkę do odpływu i nalewamy trochę wody. Następnie odciągamy przepychaczkę do góry zasysając włosy i nieczystości. Wykonujemy taką operację kilka razy aż do uzyskania efektu, kiedy stwierdzimy że woda zaczyna swobodnie spływać. Jeśli włosy okręcą się na sitku, resztę możemy spróbować ręcznie wyciągnąć, mając założone gumowe rękawiczki.
 4. Użycie starej szczoteczki do zębów.
  Ta metoda jest prosta ale często dość skuteczna. Jeżeli mamy starą i nie potrzebną już szczoteczkę do zębów, to nie wyrzucajmy jej. Może ona przydać się do walki ze splątanymi włosami w odpływie. Przykładamy delikatnie końcówkę szczoteczki do odpływu i nakręcamy wystające włosy. Ta metoda nadaje się jednak bardziej do powierzchownej walki w wystającymi włosami z odpływu. Nie wciskajmy na siłę szczoteczki do otworów sitka odpływu, bo może się tam zablokować i stworzyć nam kolejny dodatkowy problem.

Inne sposoby, gdy już wszystko zawiedzie.

W sytuacji, gdy zator okazał się bardzo duży i nie możemy sobie z nim w żaden sposób na szybko poradzić, lub gdy zwyczajnie nie mamy na to czasu, aby korzystać z w/w metod i samodzielnie zajmować się oczyszczaniem naszego odpływu, możemy skorzystać z usług doświadczonego fachowca hydraulika.

W każdym mieście korzystając np. z internetu, możemy wyszukać specjalistę, który pomoże nam uporać się z problemem. Na terenie Warszawy i okolic zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Działamy jako szybkie i skuteczne pogotowie hydrauliczne Warszawa, które działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, oferując pomoc w usuwaniu zatorów, awarii hydraulicznych, wykonując udrażnianie rur i odpływów i wielu innych sytuacjach.